Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda sakim görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir had var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın ana medarımaişetlevini namına getiren gerçek bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değsorunmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek karınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Saksılık): Atomizerin sineindeki bu başlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Dümdüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kafalığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğçalışmatirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dem ağzımıza gelen dokunaklı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar ciğerin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( esaslık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin çokça doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı temelli tırı vırıaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Saksılık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED tıklayın olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne kadar devran dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve az ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin yürekin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solukmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyasal dahişiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Tütün yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değkârebilen elektronik sigaraların anık soluklmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solukm web sitesini ziyaret edin şekline malik olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Saksılangıç Seti ilk sefer elektronik sigara kullanacaklar için tavsiye edilen setlerdir. Bu setler alelumum usturuplu fiyatlı ve yararlanmaı yalınç ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok şiddetli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da güçlü miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daimî likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun ruzuşeb ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede duygulu dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile birlikte ekseriyetle kibar bitkisel gliserin oranına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı özge standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler iyi ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile Elektronik Sigara kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer başlığı yahut bobin zerrinmı evet. Sizin bâtınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt değemektirilebilir valörındadır. Atomizerineze bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ambiyans Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde cazibe muayene mekanizması vardır. Bu sayede dâhilinize çekeceğiniz albeni nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir müşkülte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi karınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar